7 obliaus dienos: Čemodan Voksal Naisiai

Nepavykus konservatiniam-demokratiniam sąmokslui nužudyti liberoblių, 7 obliaus dienos grįžta į eterį. Per pastarąsias dvi savaites nutiko daug įdomių dalykų – apie pasitraukimą paskelbė Širdžių ministras, taip ir neatstatydintas liko Užsakymų ministras, o mes sulaukėme pirmųjų TV debatų.

LSDP

Per pastarąsias dvi savaites partijos komunikacija mažų mažiausiai buvo padrika. Atrodo, kad buvo priimtas puikus sprendimas į viešąją erdvę išleisti Gediminą Kirkilą, kuris savo komentarais kaip reikiant įgėlė opozicijai, o debatuose atlaikė visą jaunojo Anūko kritiką. Tačiau pabėgęs visas Caro skyrius, vienas po kito atsišaudymus apžvalgininkams rašantys šeškučiai, Birutės haiku bei palinkėjimas A. Tapinui keliauti velniop bei dar velnias žino kiek nekoordinuotos ir jokiam komunikacijos žmogui nesuprantamos komunikacijos sugadino viską – partija atrodo desperatiškai ir, užuot užėmusi ramią galios poziciją ir ramiai išlaukę šitą shitstormą, atrodo it skęstantis laivas, o tai reiškia, kad ir reitingai pasmerkti grimzti į dugną.

vesaite

Va taip tau, Tapinai, bus!

TS-LKD

Anksti startavusi kampanija norinčius normalaus Seimo ir dešiniųjų valdžios varo į neviltį. Debatuose Gabrielius pasirodė taip, kaip ir turėjo netikėtai partijos pirmininku tapęs jaunuolis. Kalbėjo blankiai, o visos jo replikos buvo tiesiog suvalgytos.

Partija kol kas neapsisprendžia ar geri tie valstiečiai, ar blogi. Nors pats Anūkas lyg ir norėtų būti su jais koalicijoje ir išreiškia palaikymą, iš kitos pusės Karbauskį atakuoja senieji partijos nariai, kurie jam prikišinėja skalūnus, NATO ir žemės referendumą. Panašu, kad Panevėžyje, į kurį, besitikėdama lengvos pergalės, persikėlė Rasa „Kyla įvairių minčių“ Juknevičienė galime sulaukti „milicinkas ar patriotas“ situacijos. Gaila ir išėjusio E. Vareikio, nes dabar partijoje nebeliko žmogaus, kuris viešai saugotų žmonmušybos ir daugkartinio kodavimosi tradicijas.

Tuo tarpu internete konservatoriai elgiasi konservatyviai. Iš A. Tapino nusižiūrėta „išspręsiu jūsų problemas“ Monikos Navickienės platforma susilaukė daugiau trolintojų, nei realių problemų, o geriausias šitos, nebent savivaldos rinkimams tinkančios, nesąmonės aspektas – susirašinėjimas su Živile Pinskuviene. Tuo tarpu Kaune amžinojo Širdžių Mero žmona nusprendė įrodyti, kad savivaldybė ir toliau turi subsidijuoti Centrinį knygyną, kuris įgijęs naują operatorių, net ir nieko nepakeitus, tikriausiai iškart pradėtų nešti pelną. Nors į demonstraciją prie knygyno tradicinis elektoratas susirinko, kaip jiems sekėsi facebooke gali įsitikinti patys. Tuo tarpu pats A. Kupčinskas taip susipyko su realybe, kad sugebėjo apkaltinti Visvaldą Matijošaitį proteguojant A. Landsbergienės mokyklą.

Šiuo metu partijos rinkimų kampaniją apibūdinti tik taip: savi šaudo į savus.

Some things never change

LRLS

Liberalams nepavyko Trečioko interpeliacija, tačiau tai ir buvo skirta tik savaitę kitą pašmėžuoti žiniasklaidoje. Visa partija toliau spaudžia savo milijoną rankų ir panašu, kad tai jiems sekasi neblogai. Kol rinkėjai mato besiriejančius koalicijos partnerius ir rėkiančius konservatorius, pabūti ramiai ir parodyti asmeninį dėmesį tikrai nebloga taktika iki partija pagaliau susigalvos sau rinkimų strategiją.

Debatuose Eligijus Masiulis pasirodė neblogai, tačiau ir nebuvo labai įsimintinas. Iš esmės taip, kaip ir dabar atrodo visa liberalų rinkimų kampanija.

LVŽS

Pažvelgus į šių dienų apžvalgininkų ir nuomonės lyderių diskursą, ši partija yra ir didžiausias baubas, ir didžiausia viltis būsimajame Seime. Karbauskis iš visų pusių tarkuojamas už savo nenuoseklius sprendimus, pasipriešinimą NATO, atominei energetikai ir žemės referendumą, tačiau ir S. Skvernelis ir pats R. Karbauskis aktyviai įsijungę į socialinius tinklus sėkmingai į tuos kaltinimus atsišaudo. Panašu, kad paskyromis kol kas naudojasi asmeniškai, nes joks profesionalas tokių paklodžių rašyti neleistų.

Nesikartosiu analizuodamas šios partijos rinkimų sąrašo prieštaringumo, tačiau jame surinkta tikrai stipri opozicija. Pavyzdžiui, Stasys Jakeliūnas jau senokai nepraleidžia progos įkąsti socdemams ir jų vadovaujamoms institucijoms, todėl beveik neabejoju, kad artėjant spaliui jis ištrauks ne vieną skeletą iš vyriausybės, kurioje pats praleido nemažai laiko, spintos. Visi dabar laukia šešėlinės vyriausybės ir viso rinkimų sąrašo – daug nemokamos reklamos garantuota.

skvernelis

„Sėsk, važiojem į Naisius!“

DP

Žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei labai pasisekė, kad dėl mistinių priežasčių žiniasklaida visiškai neeskalavo to, jog stambieji pieno perdirbėjai, paskelbę ultimatumą nebepirkti lietuviško pieno, sugebėjo atšaukti supirkimo kainų reguliavimą. Atrodo, jog partija turėjo vėl paslysti renkant NŽT vadovą, tačiau V. Mazuronis parodė gan principingą poziciją. Jei taip ir toliau, galbūt partijai pavyks apsukti savo įvaizdį.

Debatuose Valentinas Mazuronis man priminė, kodėl jį mėgstu kaip politiką. Puikiai perimti diskursai, faktai ir neleidimas pertraukinėti. Gaila, kad geras lyderis vadovauja šūdinai partijai.

TT

Paskyrus naują Vidaus reikalų ministrą, šita partija pasibaigs. Žinoma, jie dar dalyvaus debatuose, dar pašmėžuos tada, kai pasirinks naują sąrašo lyderį, tačiau nieko daugiau Lietuvai Paksas pasiūlyti jau nebegali.

Tautininkų sąjunga

Laukia, kol pagamins raktą nuo TT būstinės

Drąsos kelias

Liūdi dėl klano sąmokslo dėl Povilo Gylio.

 

 

Pasidalino
Paskutinį kartą redaguota:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*