7 obliaus dienos: Didysis penktadienis

7 obliaus dienos: Didysis penktadienis

Prieš Šv. Velykas tikri krikščionys pasninkauja, tačiau panašu, kad Lietuvos politikai šiuo metu nusprendė susilaikyti nuo sveiko proto. Įtakingiausias liberaliosios minties institutas liberoblius.lt tęsia savo kassavaitinę politinės kampanijos apžvalgą.

LSDP

Kol premjeras vieši Kinijoje, socialdemokratai kapojasi tarpusavyje. Štai A. Sysas LRT davė labai nuoširdų interviu, kurio metu išvadino R. Šadžių liberalu. Socdemams taip pat skaudžiai kirto S. Skvernelio praradimas, tačiau panašu, kad A. Butkevičius stengsis išlaikyti jį vyriausybėje tikėdamasis, kad tai padės valdančiajai koalicijai išsaugoti bent vieną matomą ir aukštą reitingą turintį ministrą. Ričardas „fuck da polys“ Malinauskas toliau nenustoja stebinti ir šį kartą pasižymėjo už savivaldybės pinigus persekiodamas žurnalistus. Niekas į jį rimtai jau nebežiūri ir sekančius porą kartų gal dar bus juokinga, tačiau socdemų reitingui toks neatsakingas elgesys ilgainiui tikrai atsilieps.

šakės

Konservatizmo įnagiai

TS-LKD

Gabrielius Landsbergis ir toliau įsivaizduoja, kad spalio mėnesį Lietuvą valdys TS-LKD, LRLS ir LŽVS, o jis pats bus premjeru. Svajoti niekas nedraudžia, tačiau jei konservatoriai tikrai norėtų tokios koalicijos, nekaišiotų liberalams pagalių į ratus savivaldoje, ypač Vilniaus.

Kampanija išblaivinti kaimą įsibėgėja, o jos veidu tapo labiausiai šioje srityje pasižymėjęs konservatorius Egidijus Vareikis, kuris jau garsiai ėmė dalintis savo sėkmės istorija. Manau, kad partijai reikėtų plėsti savo kampaniją ir tuo pačiu pradėti gvildenti smurto artimoje aplinkoje prevencijos klausimą – juk reklaminis veidas galės būti tas pats. Kita vertus, galbūt E.Vareikio pasakymus apskritai derėtų atsargiau vertinti, mat, anot jo – psichologų, psichiatrų ir kunigų pagalba jam iš smegenų buvo ištrinti kažkokie tai mistiniai „failai“. Savo ruožtu Mantas Adomėnas gavo atgal nuo savo apygardos „kamiečių“ ir, užuot išnaudojęs nelegalių statybų skandalus, mano, kad rinkimus galės laimėti facebooke.

Verta paminėti ir partijos vykdomosios sekretorės Monikos Navickienės pasiūlymą tėvams kompensuoti privačius darželius, tačiau kodėl ji tai pamiršo iškomunikuoti savo partijoms nariams, kurie savivaldybių tarybose aktyviai bandė priešintis tokioms iniciatyvoms?

TT

Atrodo, kad Rolando Pakso partija pati nujaučia artėjantį galą. Praėjusį savaitgalį vykusiame partijos suvažiavime rinkimų kampanijos pagrindine mintimi tapo „mes dar parodysim, kokie blogi tie liberalai ir konservatoriai“. Atrodo, kad su šia mintimi sutinka ir dauguma marginalinių partijų, kurios sutiko jungtis prie tvarkiečių, tačiau sprendimas lems ne daugiau balsų, o daugiau juokų internete.

Renginio metu labai daug kritikos teko ir valdančiajai koalicijai, kurios nariais patys ir yra, o tai lėmė, kad partiją paliko arba ruošiasi palikti paskutiniai sveiko proto nariai. Užuot palikę S. Skvernelį dirbti ir užėmė konstruktyvią technokratiško valdymo poziciją, jie žada mesti jį lauk. Tai reiškia, kad vienintelis būdas partijai pasireikšti – naujos STT kratos būstinėje.

Tai, kad TT laivas pradeda skęsti, regis, jaučia ir patys tvarkiečiai. Antai R.Žemaitaitis neištvėrė baisiausiai pasipiktino savo paties partija, tarytum buvęs R.Pakso patarėjas nė neįtarė su kokia partija laimėjo Šilutės vienmandatę Zigmantui Balčyčiui iškeliavus į europarlamentą:

„Man yra gėda, kad po trejų metų mano darbo komitete ir darbo Seime, buvau sulygintas kaip šūdas su kažkokia krūva“

Tikriausiai belieka tik priminti tautosaką ir jos išmintį teigiančią, kad kuom partija pati kvepia – tuom ir kitus tepa. Tuo tarpu tokie skandalingi pareiškimai greičiausiai tėra paties R.Žemaitaičio pagalbos šauksmas, laukiant, kol kokia kita partija išgelbės jo karjera priglaudusi po savo skėčiu.

LRLS

Lyderis tęsia kelionę aplink Lietuvą, o partijos delegatai Briuselyje pajutę drebančias kabineto grindis ėmė žvanginti ginklais. Partijos užsienio politikos formuotojas Petras Auštrevičius kviečia ES kilti į karą. Tiems, kurie supranta, kad dėl išpuolių kalta neveiksni Belgija, o ne ES politika, turbūt šio teksto nepamatė, tačiau kelis „Lietuvos ryto“ skaitytojus tai gal ir pavilios.

p90

Šauliai – į kovą!

Liberalų Sąjūdis ir toliau kovoja už e-balsavimą, nepaisant visų garsiai besireiškiančių skeptikų ir, regis, Gintaras Steponavičius nepamiršta tuo pasididžiuoti. Tiesa, ar verta didžiuotis, kad sprendžiant vienos labiausiai reklamuojamų liberalų sąjūdžio politinių iniciatyvų klausimą seime į balsavimą pamiršta ateit beveik pusė partijos, klausimas lieka neatsakytas.

LVŽS

Karbauskis laimėjo didžiausią šių rinkimų trofėjų – Saulių Skvernelį. Nebelieka abejonių, kad valstiečiai peržengs 5% barjerą, o tikriausiai gali surinkti ir 10% balsų. Sklando gandai, kad LVŽS į savo sąrašą bando privilioti per savivaldos rinkimus iškilusių rinkimų komitetų narius, todėl potencialo auginti reitingą tikrai turi. Įdomiausia dabar bus sužinoti, kurią vienmandatę apylinkę pasirinks širdžių ministras. Kauniečiai tikisi, kad tai bus Centro-Žaliakalnio, kurioje jis susigrums su svarbiausiu Lietuvos anūku.

Pažiūrėsim dar kas čia patriotas, o kas milicininkas

Dar pažiūrėsim kas čia patriotas, o kas milicininkas

DP

Nustatytos minimalios pieno supirkimo kainos tapo šios savaitės, o tikriausiai ir vienų rinkimų kampanijos kozirių. Kaime darbiečiams gyventi bus daug lengviau, tad belieka tikėtis, kad ūkininkai gerų darbų iki spalio nepamirš.

Drąsos kelias

Prašo, kad iš JAV Neringa atsiųstų kedų.

Tautininkų sąjunga

Svajoja apie prabangią TT būstinę.

 

 

Pasidalino
Paskutinį kartą redaguota:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*