7 obliaus dienos: vazhiojem

Nenumaldomai artėja rinkimai, po kurių Lietuvoje demokratiją galutinai sužlugdys krabinės-oligarchinės ir Kremliaus finansuojamos politinės jėgos, todėl populiariausias ir stipriausias liberaliosios minties portalas liberoblius.lt nusprendė jums pristatyti rubriką, kurioje apobliuosime ką gi per pastarąją savaitę partijos nuveikė siekdamos, kad jūsų balso nereikėtų pirkti už 5 eurus ir bambalį spirituoto vyno.

LSDP

Šią savaitę, reaguodamas į didelio žiniasklaidos dėmesio susilaukusius prekybinio turizmo srautus, Premjeras daug labiau sužibėjo prabilęs apie PVM mažinimą. Panašu, kad A. Butkevičius mėgsta išmesti populistines žinutes žinodamas, kad rimtai jomis niekas nepatikės, tačiau paprastas kaimo žmogus juk neskaito VŽ ir tikrai nepamatys, kad R. Šadžius tokius planus iškart nuleido juokais. Tačiau Premjeras aktyviai pradėjo mušti vieną svarbiausių konservatorių rinkiminių kortų – Astravo AE. Panašu, kad ši darbo grupė bus vienintelė, kuriai nereikės bent metų savo darbui atlikti. Besikeičiantys ryšių su visuomene konsultantai dar tik parodys, kuria linkme suks socdemai, tačiau šiuo metu partijoje business as usual.

TS-LKD

Iškabintos reklamos, suorganizuota patriotinė Kovo 11-osios eisena ir tarybos posėdis, kuriame žurnalistai turėjo išgirsti kaip konservatoriai išgelbės Lietuvą. Dar viena proga partijos senbūviams parodyti, kad abejotiną požiūrį į darbą jie mėgina kompensuoti dirbtinai sukeldami intrigas ir pasitarnaudami Rusijai. Planas puikus, tačiau gavosi kaip visada. Irena Degutienė keliais sakiniais nunešė visas pastangas ir į startą sukištą nemažą kapšą briukselinių. Tuo tarpu savo kampaniją pradėjęs Mantas neteisingai į rankas paėmęs šakes sugebėjo nepataisomai sugadinti įvaizdį daugumos savo apygardos rinkėjų akyse, o amžinas Kauno meras patingėjęs paskaityti Centrinio knygyno koncesijos sutartį ir toliau atstūminėja su logika nesusipykusius rinkėjus.

Šią savaitę taip pat prasidėjo į jaunimą orientuota savanorių rinkimo kampanija socialiniuose tinkluose tik dar kartą įrodo pagrindinę konservatorių problemą – orientuojamasi į jau esamą elektoratą, tačiau visiškai neįdomu pritraukti naujų žmonių. Per savanorių prizmę stumiamas Tadas Langaitis mėgstamas tik TS-LKD jaunimo ir dalies vadovybės, tačiau pašokinėti prieš Linkevičių ir Čigrijienę Kaune jis šansų turi labai mažai.

Įdomu ir tai, kad į viešąją erdvę pagaliau sugrįžo Ingrida Šimonytė. Jei naujoji finansų ministrė Rasa Budbergytė sugebės tinkamai oponuoti ir diskutuoti finansų temomis, Ingridai bus sunku išlaikyti šios temos monopolį, o LSDP galbūt sugebės palenkti į savo pusę ir miesto rinkėją.

Tai, kad TS-LKD pasekė TT keliu ir įšaldė pirmąsias dvi sąrašo pozicijas, tik parodo vidinį partijos susiskaldymą ir netikėjimą naujuoju lyderiu. Panašu, kad šios partijos tikrasis atsinaujinimas įvyks tik po dar vienos kadencijos opozicijoje, kas šios partijos ir laukia.

mantas adomėnas

Bijok ne peilio, o Mantuko. Vienas dūris – keturios skylutės

LRLS

Per EP rinkimus pagaliau supratę door-to-door, tiksliau kaim-to-kaim, kampanijos svarbą, liberalai įsodino Eligijų į vieną iš Amerikietiškos svajonės simbolių – namelį ant ratų – ir pasileido į kelionę aplink Lietuvą. Tačiau Jurbarko pavyzdys parodė, kad kitos partijos užuodžia grėsmę ir taip lengvai į savo kiemą svečių iš Vilniaus neįsileis.

Prie liberalų šią savaitę prisijungė Martynas Nagevičius, kuris padės partijai formuoti energetikos strategiją. Kadangi šią ministeriją valdo tikras technokratas, vietos politiniam diskursui tikrai yra daugiau, nei Astravo AE. Tuo tarpu, interpeliacija Kęstučiui Trečiokui tikrai nesusilaukė tikėto efekto – šį naratyvą visiškai užgrobė TS-LKD, tačiau panašu, kad realios idėjos, o ne valdančiųjų puolimas ir bus tas faktorius, kuris gali į LRLS pusę pervilioti šiek tiek TS-LKD rinkėjų. Priešingai, nei galvoja dauguma, ne konservatorių, o socdemų rinkėjus liberalams nugriebti bus lengviausia, todėl ir švaistytis resursus pešantis su valdančiais reikalo nėra.

Partijos lyderiui - tik prabangiausias interjeras

Partijos lyderiui – tik prabangiausias interjeras

DP

Mokytojų streikas suvaldytas, tačiau įstabių antakių savininkę Audronę aplankė neregėtas sveiko proto apšvitimas, todėl ji ėmė ir pasakė tai, ką galvojome visi – Lietuvoje turime 10 000 mokytojų perteklių. Pensininkus reikia išleisti užtarnauto poilsio, o kitiems būtina pasiūlyti tinkamas perkvalifikavimo programas. Tinkamai iškomunikavus šią žinutę galima paruošti dirvą realiems pokyčiams kitos kadencijos pradžioje, o galbūt ir iškovoti vieną kitą sveiko proto rinkėjo balsą.

Audronė galvoja apie dar ketverius metus Vilniuje

Audronė galvoja apie dar ketverius metus Vilniuje

TT

Kęstutis Trečiokas šiuo metu tapo pagrindine partijos žvaigžde, o tuo tarpu Širdžių Prezidentas ieško kiekvienos progos surinkti bent kelis protesto balsus. Nesvarbu ar tai būtų euras, ar šauktiniai, ar dar viena krata būstinėje. Kadangi kyšiai šios partijos nariams kaip niekada maži, kažin ir tvarkiečiai sugebės sukrapštyti briukselinių normaliai kampanijai.

Drąsos kelias

Vis dar ieško Kretingos ligoninės.

LLRA

Rinkimų rezultatus atidavė į dievo rankas

Tautininkų sąjunga

Tapo hipsteriais:

 

P.S.

Vijūnėlės skandalo čia neaptartas, nes viskas, kas turėjo šia tema būti pasakyta, jau buvo pasakyta.

Pasidalino
Paskutinį kartą redaguota:

1 komentaras “7 obliaus dienos: vazhiojem

  1. Žali valstiečiai: Vėl renka parašus. Šy kartą blaivins Lietuvą.
    Žemaičiai: Game over
    Balsio žalieji: Atradinėja naujus „skalūnus“. Dabar kovos prieš ežerų valymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*