Mark Dice naikina leftistinę mitologiją

Visai neseniai youtube pradėjau sekti Mark Dice – aktyvistą iš JAV, kuris yra, švelniai tariant, kontraversiškas. Jis save vadina medijų tyrėjų, mėgsta pašiepti visą tą fanatišką kultą stovintį už pop žvaigždžių, tačiau tuo pačiu turi pernelyg glaudžius santykius su įvairiom konspiracijos teorijom. Aš nežinau, ar kalbant apie visokias Bildebergo grupes ir Illuminati jis iš tiesų yra toks sudužęs, koks gali pasirodyti – galbūt tai tik ilgalaikis jo eksperimentas (jis net keletą knygų apie tai yra parašęs) siekiant patraukti minėtas demografines grupes, kurios minta visom tom pasakėčiom. Ateityje tikriausiai sužinosim.

Kaip ten bebūtų, paskutiniu metu jis sukurpė keletą trumpų filmukų, kurių esmė gana paprasta – jis išeina į gatvę ir apsimeta kokios tai mandros, neįtikėtinai kairuoliškos ir dar labiau neįtikėtinai absurdiškos peticijos entuziastu (na, kažkuo panašiu kaip kad mūsuos būta su žemės referendumu, tik dar gerokai gerokai (gerokai!) kvailesnėm iniciatyvom). Visų šių įrašų bendras vardiklis yra toks, kad jis naudoja kairės sukurtą mitologinę terminologiją, tokią kaip „vyrų privilegijos“, „baltaodžių privilegijos“, „lyčių lygybė“ ir taip toliau.

Aš nesiimsiu analizuoti lyčių lygybės ar rasinės diskriminacijos problemų, tuo pačiu tik pasakysiu, kad sunku būtų suabejoti, kad tai yra egzistuojančios problemos – tokios kaip rasinis profiliavimas ar kitos diskriminacijos (manau jos būta visur) formos, tačiau apie šitas problemas visada kalbėti yra labai sunku. Ir sunku kalbėti yra kaip tik todėl, kad kalba niekada nevyksta faktais – ji vyksta lozungais.

Ginčytinai, progresyvi bendruomenė vakaruose šiandien jau yra prisikūrusi labai stiprios heraldikos ir kitokios simbolikos, kuri tapo pati savęs esme. Noras priklausyti tam tikrai ideologijai, aš gal net pavadinčiau tai naujojo amžiaus religija, yra toks stiprus mūsų kartoj, kad net ir tiesiog bendraujant su bendraamžiais darosi akivaizdu, kad bendras vardiklis vis dažniau yra būtent konformizmas, o ne tam tikra ideologinė kryptis ar vertybės – net nėra skirtumo, apie ką mes kalbėsim, apie rusišką nacionalizmą, sąjūdžio mistifikavimą, lyčių lygybės problematikos prioritetizavimą aukščiau problemų, kurios vienodai liečiai visus žmones (nepriklausomai lyties, tarkim, pvz, ekonomikos) ir taip toliau, ir panašiai. Aš laikausi įsitikinimo, kad prisiimdamas tam tikrą ideologinį identitetą (ateistas, musulmonas, socialdemokratas, konservatorius etc) – Tu neišvengiamai turi įsipareigoti kvestionuoti tą ideologiją. Taip nutinka, deja, gana retai.

Pavyzdžiui, ir save laikau liberalu ne todėl, kad liberalizmas yra kažkokia tai super-mega-viską-pakeičianti-ir-visas-problemas-išsprendžianti ideologija, o todėl, kad joje yra mažiausiai mėšlo ir žvelgiant retrospektyviai, liberalizmas lieka visiškai pasyvus daugybei konfliktų, nes laiko tokias diskusijas kaip „kurio kiaušai didesni“ tiesiog nerelevantiškom. Panašiai ir su ateizmu – jis iš manęs nieko nereikalauja ir nieko man neduoda. Pasaulyje, kur ant kiekvieno kampo Tavęs laukia žmonės norintys Tave „išgelbėti“, „atversti“, „padėti Tau susiprasti“ ir „paaiškinti, kaip Tu turėtum gyventi“ – man toks „niekas“ atrodo tarytum didžiulė privilegija.

Žodžiu, saviidentifikacijos problemos, savęs ieškojimas ir ta duobė, į kurią visada įkrenta žmogus ieškantis lengvo paaiškinimo viskam arba tiesiog tam tikros socialinės grupės galinčios suteikti palaikymą, panašu, kad bus didžioji ir pagrindinė mano kartos problema, kuri nepaiso Tavo politinių ar religinių pažiūrų, tiesiog visus vienodai verčia užmerkti realybei ir toliau aklai skanduoti savo bičiulių lozungus. Tai va. Minėti filmukai yra vienas geriausių šviežių pavyzdžių apie tai, kokią galią visuomenėje gali turėti abstraktus simbolis ir kaip juo galima piktnaudžiauti. Deja, bet įrašai anglų kalba, kaip ten bebūtų, esmę suprasti neturėtų būti sudėtinga ir nekalbantiem.

Vyro privilegijos mokestis

Mokesčio esmė gana paparasta, už tai, kad Tu esi vyras – Tau teks mokėti papildomą 10-20% pajamų mokestį. Atkreipkit dėmesį, kad vienu momentu, nepaisant to, kad pora vyrukų sutinka palaikyti tokią iniciatyvą, šalimais tuo pasipiktina moteris, pažyminti, kad tai yra moterų problemos ir jos turėtų susirasti geresnį darbą, mat ji pati uždirbanti daugiau už savo vyrą.

Uždrausti „12 metų vergovės“

Pasiūlymas vardan kovos su rasizmu uždrausti vieną ikoniškiausių mūsų laikų filmų apie vergovės tragediją. Žmonės nežino, kas tai per filmas (beje, puikus filmas, apie vyrą, kurį pagrobia ir parduoda į vergiją), bet jiem užtenka išgirsti raktažodžius „rasizmas“, „lygybė“, kad pultų pasirašinėti.

 

Baltaodžio privilegijos mokestis

Vėlgi, tas pats principas kaip ir su „vyro privilegijos mokesčiu“, tik šiuo atveju siūloma apmokęstinti visus baltaodžius. Ir vėl tie patys raktažodžiai „baltaodžių privilegijos“, „rasizmas“ etc.

Aš šiuos įrašus čia pasidėjau tiek dėl to, kad man jie patiko, tiek dėl to, kad pats lengvai galėčiau atrasti. Siūlyčiau susilaikyti nuo generalizacijos, kad štai va kairuoliai yra tokie baisūs. Visiškai tą patį galėtumėt stebėti net ir Lietuvoje su žodžiais „Rusija“, „komunizmas“, „krikščionybė“ ir n kitų. Tai veikia į abi puses. Dėl ko man šitai atrodo aktualu, kad per pastarąjį pusmetį net Lietuvoje ne kartą mačiau iš vakarų progresyvių bendruomenių atsineštą įprotį rašyti visokius absurdiškus dalykus, pvz kaip Jums toks kreipinys – „baltaodis heteroseksualus Lietuvos vyras“? Ar mums yra prasmės šitai taip analizuoti? Lietuvoje irgi egzistavo vergovė, tik juodaodžių vergų nebuvo. Kaip jau sakiau, nesiekiu čia pateikti savo vertinimo, tik siūlau du dalykus: pažiūrėti ne tik į kairuolius, tačiau paieškoti ir analogiškų pavyzdžių dešinėj, tačiau tuo pačiu ir pasikaustyt truputėlį atsargumo vertinant šitus progresyvius kairės diskursus perspektyvoje.
Ypatingai dėl to, kad kairė dažnai save puoselėja kaip kovotojus su konformizmu, kvailom tradicijom ir įsisenėjusiais barbarizmais – tai visgi į naudą yra progresyviai visuomenei būti atsargesniai ir patiems nepavirsti robotiškais barbarais. Pabaigai būtinai paklausykit maddoxo rantų apie lyčių lygybę – juose visgi yra daugiau racionalumo, nei Jūs per visą gyvenimą išgirsit klausydami tokių žmonių kaip Jolantos Bielskienės ar Margaritos Jankauskaitės, pastarųjų nelaimei:

P.s. jeigu labai norisi pakritikuoti imtį, ale „kokia čia nesąmonė iš poros žmonių gatvėje bandoma spręsti apie visą judėjimą/visuomenę/šalį/etc“ – tai gal geriau susilaikykit, nes tai iliustracija, o ne generalizacija. Visgi iliustracija to, ką pastaruoju metu ir pačiam tenka matyti gerokai pernelyg dažnai.

Pasidalino
Paskutinį kartą redaguota:

2 komentarai “Mark Dice naikina leftistinę mitologiją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*